Nedjelja, 24 listopada, 2021

Mirsad Šiljak imenovan je za novog šefa stručnog štaba NK Travnik

0

Poštovani navijači, simpatizeri, novinari i svi Vi koji NK Travnik nosite u srcima, obavještavamo Vas da je uprava NK Travnika sporazumno dogovorila prekid saradnje sa dosadašnjim trenerom seniorskog tima Adnanom Beganovićem. Kao što javnost koja prati mtel prvu ligu Federacije BiH zna, sporazumni raskid angažmana uslijedio je usljed niza okolnosti koje su dovele do toga da se NK Travnik nalazi na dvanaestom mjestu mtel prve lige Federacije BiH, sa osvojenih 10 bodova iz 11 odigranih kola.

☑️Našem bivšem treneru Beganoviću, želimo sve najbolje i zahvaljujemo se na saradnji. Pamtiti ćemo samo lijepe trenutke, kojih je bilo puno. U našem sjećanju će ostati mnoge pobjede iz prošlosti koje je NK Travnik izvojevao pod njegovom palicom.

☑️Jednoglasnom odlukom svih članova uprave NK Travnika za novog šefa stručnog štaba imenovan je MIRSAD ŠILJAK. Četrdesetogodišnji Turbečanin Mirsad Šiljak je u ovoj sezoni vodio juniore NK Travnika, te je u prvih deset kola ostvario 8 pobjeda, 1 remi i 1 poraz u okviru Omladinske lige BiH, centar-2. Mirsad Šiljak je prošle sezone sa kadetskom selekcijom NK Travnika osvojio PRVO MJESTO Omladinske lige BiH, centar-2 gdje je trijumfalno završio sa preko 10 bodova prednosti ispred pratilaca. Mirsad Šiljak je nogometna legenda NK Travnik. U igračkoj karijeri dres NK Travnika nosio je preko 12 godina i odigrao više od 400 zvaničnih utakmica u najdražem dresu. U ranijem periodu ovaj istaknuti stručnjak sa klupe je uspješno vodio i seniorsku ekipu NK Travnika, te je njegov CV potpun i ulijeva povjerenje da će pozitivni rezultati u budućem periodu biti ostvareni. Očekujemo da će novi šef stručnog štaba Mirsad Šiljak dobiti punu podršku svih istinskih prijatelja našeg kluba.

Marin Čilić izgubio u finalu Moskve

0

Ruski tenisač Aslan Karacev osvojio je dvoranski ATP turnir u Moskvi nakon što je, u dva seta i nakon samo jednog sata i 16 minuta, pobijedio Hrvata Marina Čilića.

Karacev je slavio 6-2, 6-4 čime je osvojio drugi ATP turnir u karijeri. I prvi je osvojio tijekom ove godine (Dubai), a sasvim je zasluženo zaustavio Čilića u njegovom pokušaju da osvoji dvadesetu ATP titulu u karijeri.

Odmah na startu meča 28-godišnji Karacev je oduzeo servis Čiliću i kompletno gledano ruski tenisač je bio bitno bolji u prvom setu. Sve to je kasnije donijelo i novi break i laganih 6-2 u prvoj dionici za drugog nositelja.

U drugom setu Čilić je postao ravnopravan u ovom finalu, ali opet je on bio prvi koji je upao u probleme na svoj početni udarac. Kod 3-3 Čilić je uspio spasiti prve dvije break-lopte u tom gemu, ali ne i treću koja je potom usmjerila ostatak ovog finala.

Kod 5-4, kada je Karacev servirao za pobjedu, Čilić je došao do jedine break-lopte u meču, ali nije uspio vratiti neizvjesnost ovom finalu.

Čilić je time ostao na dva osvojena turnira u Moskvi. Ovdje je bio najbolji 2014. i 2015. godine.

ATP Moskva, finale:

Aslan Karacev (Rus/2) – Marin Čilić (Hrv/6) 6-2, 6-4

Navijači Zvezde palicama, motkama i letvama pretukli djecu Partizana

0

Navijačko rivlastvo između vječitih beogradskih rivala Crvene zvezde i Partizana i dalje ne jenjava, a novi incident koji se dogodio ipak prevazilazi granice organizovanog navijanja.

Naime, kako prenosi srbijanski portal Telegraf, grupa maskiranih navijača Crvene zvezde upala je u četvrtak navečer u autobus i pretukla nekoliko fudbalera iz kadetske škole Partizana.

Incident se dogodio malo iza 23 sata, neposredno po završetku utakmice Konferencijske lige između crno-bijelih i Genta u kojem su gosti slavili sa 1:0.

Radi se o generaciji 2007. koju kao trener predvodi nekadašnji fudbaler Železnika Đorđije Ćetković, a dječaci su napadnuti jer su bili u obilježjima Partizana.

Kako prenosi Telegraf, napadači su nosili fantomke i bili naoružani kaiševimapalicamamotkama i letvama. Nekoliko dječaka zadobilo je lakše i teže tjelesne povrede poslije napada huligana.

Novotravničani poraženi od Bihaća

0

Danas je u Gradskoj sportskoj dvorani odigrana utakmica 1.kola A1lige Sjever između Novog Travnika i Bihaća.

U vrlo zanimljivoj utakmici gosti su došli do pobjede rezultatom 86:77.

Real srušio Barcelonu na Camp Nou

Prvi ovosezonski El Clasico donio je tri gola. Na krcatom Nou Campu Real Madrid je s 1:2 pobijedio Barcelonu.

Detalji koji su prelomili utakmicu desili su se u prvih pola sata susreta. Promašaj Dest u 25. minuti, te čarolija Alabe iz 32. minute.

Sedam minuta kanije stiže kazna, poslije brze akcije lopta dolazi do Alabe koji šutira precizno sa ivice kaznenog prostora i pogađa pod samu prečku.

Dobro je ušla Barcelona i u drugo poluvrijeme, odmah se u šansi našao Coutinho, ali je izblokiran. U 49. minuti je šutirao Fati, ali preko gola.

U 72. minuti je izglednu priliku imao Benzema nakon dodavanja Mendyja, ali se spetljao i traljavo šutirao. U sudijskoj nadoknadi smo vidjeli velika uzbuđenja. U 93. minuti rezervista Asensio bježi odbrani Barcelone, njegov šut brani Ter Stegen, ali na loptu natrčava Vazquez i trese mrežu za 0:2!

Barcelona u posljednjoj minuti uspijeva da ublaži rezultat preko Aguera, koji za 1:2 pogađa u 97. minuti. Vremena da pokušaju stići do poravnanja za Katalonce nije bilo.

Kraj prvog poluvremena: Madriđani vode 0-1

0

Upravo se igra prvi El Clasico ove sezone na stadionu Camp Nou. Obje ekipe su ušle jako otvoreno te možemo uživati u sjajnim prilikama na obje strane.

Madriđani su u 30. minutu poveli preko Alabe sjajnim golom.

Nakon gola ekipa Barcelone je napravila nekolilo sjajnih prilika, ali rezultat se nije promijenio.

JELI KRZNAR ISPUCAO BONUS: Dinamo kiksao na Maksimiru protiv Istre!

0

Nogometaši Dinama ostali su bez očekivanih domaćih bodova u 13. kolu Prve HNL. Dvoboj na maksimirskom stadionu Dinama i Istre 1961 završio je bez pobjednika (1-1).

Oba pogotka su postignuta u završnom dijelu dvoboja. Gosti su poveli u 79. minuti kada je zabio Dion Drena Beljo, dok je Dino Perić izjednačio u 84. minuti.

Od samog početka Dinamo je stisnuo pulsku momčad, ali nije to bila neizdrživa inicijativa za goste. U 6. minuti je prvi zaprijetio Andrić, potom je pokušao Baturina, dok je u 26. minuti poništen pogodak Andriću zbog zaleđa.

Vratar Istre 1961 Lučić je djelovao od prve minute vrlo sigurno tako da je zaustavio sve ono što su igrači Dinama uputili u okvir vrata. Pred kraj poluvremena opet je zaprijetio Andrić, potom i Oršić, ali ostalo je 0-0.

Od početka drugog dijela opet se Andrić najčešće nalazio u šansama, a u 50. minuti je gostujući sastav imao najbolju šansu, no Lisica nije pogodio na pravi način. Imao je Andrić novu šansu u 75. minuti, ali je i njegov udarac glavom zaustavio Lučić.

I nakon svega uslijedio je šok na drugoj strani. Brza akcija gostiju je završila tako što je Beljo rutinski plasirao loptu pokraj Livakovića za 1-0 gostiju u 79. minuti. Samo pet minuta kasnije Dinamo je izjednačio. Ivanušec je ubacio, a Perić se naklonio i glavom pogodio za 1-1 što je bio konačan rezultat.

Dinamo se bodovno izjednačio s Rijekom (po 24), ali ima utakmicu manje, dok ima i tri boda manje od vodećeg Osijeka, ali i dvije utakmice manje. Istra 1961 je ostala osma (12 bodova).

Prva HNL, 13. kolo:
Dinamo – Istra 1961 1-1 (Perić 84 / Beljo 79)
Lokomotiva – Rijeka (17:30)

Novi remi Zeničana

0

Ekipa Čelika je danas gostovala u Vitkovićima  ekipi Azota u okviru 11. kola DLC gdje smo gledaji jako lošu partiju.

Iako su gosti bili favoriti na današnjoj utakmici, nisu ništa napravili te su bez prave prilike vratili se kući.

Sa novim remijem, Stupčanica je Zeničanima pobjegla na 8 bodova i tako učvrstila lidersku poziciju.

Andrej Rubljov osigurao nastup na ATP završnici u Torinu

0

Ruski tenisač Andrej Rubljov peti je tenisač koji se kvalificirao za ATP završnicu u Torinu. ATP završnica igra se od 14. do 21. studenog u Torinu…

Rus je na prestižnom turniru debitirao 2020. godine, kada je posljednji put održan u Londonu prije preseljenja u Torino.

“Tako sam sretan što se ponovno natječem s osam najboljih igrača svijeta”, rekao je Rubljov. “To je tako jedinstven i prestižan turnir i jedva čekam igrati u Torinu.”

Rubljov (24) se tako pridružio prvom tenisaču svijeta Novaku Đokoviću, sunarodnjaku osvajaču US Opena Danilu Medvjedevu, Grku Stefanosu Tsitsipasu i Nijemcu Alexandru Zverevu. <psljedeći koji=”” mogu=”” osigurati=”” nastup=”” u=”” torinu=”” su=”” talijan=”” <b=””>Matteo Berrettini, Norvežanin Casper Ruud i Poljak Hubert Hurkacz. Španjolski tenisač i osvajač dvadeset grand slam naslova Rafael Nadal osmi je u utrci za plasman, ali je već završio sezonu zbog ozljede.</psljedeći>

Stupčanica na krilima Mehanovića srušila Krivaju

0

U okviru 11. kola Druge lige Centar ekipa Stupčanice je u derbiju dočekala Krivaju, a na kraju su domaći slavili rezultatom 3:0.

Domaći su u utakmicu ušli veoma otvoreno te u prvom dijelu preko Mehanovića poveli u 20. minutu.

U drugom poluvremenu gledaoci su imali mnogo više za vidjeti. Igrao se 60. minut kada Karačić udvostručuje vodstvo.

Fijad Mehanović u 76. minutu drugim golom na utakmici donosi veliku prednost svojoj ekipi što je bio i konačan rezultat utakmice.