Petak, 29 ožujka, 2024

Anadolu Efes na domaćem parketu bolji od Valencije, Džanan Musa nije igrao

Anadolu Efes bio je bolji na svom parketu od Valencije u utakmici 27. kola košarkaške Eurolige (99:83), a u sastavu turskog tima nije bilo bosanskohercegovačkog košarkaša Džanana Muse.

Prvi period je pripao gostima iz Španije, koji su u jednom trenutku imali i dvocifrenu prednost, ali u nastavku Anadolu Efes je zaigrao kako se od njega očekivalo i na odmor je otišao sa šest poena prednosti (46:40).

Do ulaska u posljednjih deset minuta turski klub došao je do dvocifrene prednosti (68:58), a u četvrtoj dionici nastavio je u istom ritmu i na kraju došao do veoma ubjedljive pobjede protiv Valencije rezultatom 99:83.

U sastavu Anadolu Efesa nije bilo Muse, a do trijumfa ih su ih vodili Sanli sa 20 i Beaubois sa 19 poena. Micić je dodao 16 poena. U poraženoj ekipi najefikasniji bio je Dubljević sa 15 poena, a Prepelić i Williams su ubacili po 13.

Ranije su završene dvije utakmice. Zenit je savladao Albu Berlin rezultatom 87:71, dok je Khimki na svom parketu u dramatičnoj završnici priredio veliko iznenađenje i savladao Real Madrid predvođen McCollumom i Shvedom, koji su postigli po 22 poena.