Petak, 29 ožujka, 2024

ATP BEČ: Đoković bolji od Čorića

Usprkos sjajnoj predstavi i velikoj borbi, pogotovo u prvom setu, hrvatski tenisač Borna Ćorić ipak je poražen protiv Novaka Đokovića u drugom kolu ATP turnira u Beču…

Odigrao je Borna Ćorić dobar meč, na trenutke sjajan, ali je Novak Đoković jednostavno bio predobar i nesavladiv. Sudbina je to koju Ćorić dijeli s većinom tenisača na svijetu i ipak je morao u drugom kolu Beča položiti oružje i nakon velike borbe potpisati poraz.

Propustio je Borna nekoliko ogromnih šansi u prvom setu koji je vrlo vjerojatno po prikazanom trebao pripasti Hrvatu. Imao je Ćorić na Đokovićevom servisu break lopte i pri 4:4 i pri 5:5, ali je Srbin sve obranio pa se otišlo u tie-break.

Tamo smo tek vidjeli veliku borbu i sjajne izmjene i opet Ćorić ima Đokovića nekoliko puta na konopcima. Propustio je Borba čak četiri set lopte, a na nekima od njih je imao zicere od udaraca za set koji bi bili čisti promašaji ili bi završavali na mreži.

Na kraju je nakon 10:9 za Bornu Đoković preuzeo momentum u setu na svoju stranu te je s dva poena u nizu došao do svoje druge set lopte, a onu na 12:11 je iskoristio novim Borninim promašajem za osvajanje prvog seta.

Borna je izborio tri lopte za oduzimanje servisa, nijednu nije ponudio, imao je i stopostotnu realizaciju na mreži i odigrao je fantastičan set, ali je u ključnim trenucima Đoković bio bolji i pokazao je klasu.

Drugi nije krenuo tako dobro, sigurno i izjednačeno jer je Đoković već za 2:1 napravio break, onda ga obranio i poveo s 3:1. Kako je meč išao kraju, tako je Đoković bio sve veći i praktički nesavladiv. Imao je Borna nekoliko privida prilike kad bi na servisu Srbina došao do 30, ali je Đoković sve vraćao kao zid i izvukao.

Čak i pri samom kraju meča se Borna nastavio boriti pa na svom posljednjem servis gemu spašava break loptu prvi put, ali Đoković pokazuje silu i s nekoliko sjajnih poena i pogođenih udaraca meč završava oduzetim servisom za 6:3 i nešto više od dva sata tenisa.