Četvrtak, 18 travnja, 2024

Barcelona remizirala, Pjanić odigrao 15.minuta i zaradio žuti karton

Barcelona je u svojoj trećoj utakmici nove sezone La Lige ispustila prve bodove, a na Camp Nou je remizirala sa Sevillom odigravši 1:1.

Prvi u vodstvo je došao tim iz Andaluzije preko Luuka De Jonga u 8. minuti, da bi dvije minute poslije Coutinho poravnao na 1:1.

Mogao je Barci Lionel Messi u 45. minuti donijeti preokret, ali je iskosa s lijeve strane šutirao malo pokraj gola.

Dobru priliku je u 73. minuti za goste imao En Nesyri, ali je on šutirao preko gola.

U 82. minuti je Frenkie de Jong sa šest metara nakon ubačaja Busquetsa šutirao pored gola. Pri šutu ga je uspio omesti Kunde. U sudijskoj nadoknadi je pobjedu Barci mogao donijeti i Trincao, ali je njegov šut odbranio golman Seville.

Vrijedi napomenuti da je priliku za igru od 75. minute dobio Miralem Pjanić, a on je u finišu susreta uspio zaraditi žuti karton pošto je prekinuo jednu kontru Andalužana.