Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Bayern na Olimpicu deklasirao Lazio

Nogometaši Bayerna su na stadionu Olimpicu u Rimu deklasirali u Lazio u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka rezultatom 4:1 pa su tako već jednom nogom praktično u četvrtfinalu elitnog evropskog nogometnog takmičenja.

Bavarci su u vodstvo stigli već u devetoj minuti utakmice nakon velike greške Musacchija. Želio je vratiti loptu Reini, ali je dodao Lewandowskom koji potom sigurno matira golmana Lazija.

Polovinom prvog poluvremena već je bilo 0:2. Goretzka je proigrao Musailu koji s ivice šensaesterca pogađa gol Reine niskim udarcem. Inače, ovo je bio prvi pogodak 17-godišnjaka u Ligi prvaka.

Totalni nokaut Lazio je doživio tri minute prije odlaska na odmor kada je Patric izgubio loptu na sredini terena. Coman je povukao napad, Reina mu je odbranio udarac, ali je na odbijenu loptu naletio Sane i postigao treći gol za Bayern pa je 0:3 bio rezultat prvog poluvremena.

Pakleno je krenulo u drugom poluvremenu jer su za samo četiri minuta igre pala dva gola. Prvo je Bayern povisio na 4:0 i to nakon što je Sane povukao loptu od centra te nabacio u šesnaesterac gdje na loptu nesretno natrčava Acerbi i postiže autogol.

Već u narednom napadu Lazio dolazi do počasnog gola. Alberto je proigrao Correu koji je lagano gurnuo loptu kraj Neuera.

Bayern je potom mirno priveo utakmicu kraja te upisao uvjerljivu pobjedu koja mu garantuje plasman u četvrtfinale i nakon revanša uprkos tome što im je nedostajalo nekoliko bitnih igrača.

Bh. veznjak Senad Lulić u igru je ušao nakon pola sata igre umjesto Musacchija, krivca za prvi primljeni gol Lazija.

Revanš između Bayerna i Lazija igra se 17. marta na Allianz Areni u Minhenu.

Rezultat i strijelci:

Lazio – Bayern 1:4 (Correa 49′ – Lewandowski 9′, Musiala 24′, Sane 42′, Acerbi autogol 47′)