Petak, 29 ožujka, 2024

Budućnost u Podgorici nanijela Ciboni treći poraz zaredom u ABA ligi

U Podgorici je odigrana utakmica osmog kola ABA lige u kojoj je domaća Budućnost slavila protiv Cibone rezultatom 87:68.

Cibona se u utakmici držala samo prvih šest i pol minuta, nakon toga domaćini serijom 11:4 dolaze do devet koševa viška na kraju prve četvrtine, a do poluvremena Budućnost radi prednost od 22 poena.

Sredinom treće četvrtine domaćini su podigli prednost na 30 koševa, 66:36, te rutinski stigli do pete pobjede u isto toliko nastupa u ABA ligi.

Cibona je sedma sa 2 pobjede i 6 poraza, a peti su košarkaši Splita, koji su dan ranije izgubili kao domaćini od Mornara iz Bara sa 87:95, te imaju omjer 3:5. Zadar je trenutno zadnji sa skorom 1:5, dok vodeća Crvena zvezda ima omjer 7:0.

Kod Cibone najefikasniji je bio Filip Bundović sa 18 koševa, a 17-godišnji Roko Prkačin upisao je 14 koševa i 7 skokova. Ekipu Budućnost predvodio je Fedor Žugić sa 20 koševa, a Amerikanac Justin Cobbs dodao je 16 poena.