Petak, 29 ožujka, 2024

Čilić nakon drame pobijedio Rubljova i plasirao se u polufinale Roland Garrosa

Hrvatski teniser Marin Čilić (23. ATP) plasirao se u polufinale Roland Garrosa nakon što je danas u sjajnom meču četvrtfinala pobijedio Rusa Andreja Rubljova (7. ATP).

Meč je trajao više od četiri sata, a na kraju je bilo 3:2 za Čilića, po setovima 5:7, 6:3, 6:4, 3:6, 7:6.

Oba tenisera su od početka meča koristili svoje najjače oružje servise pa smo već u prvom setu vidjeli gotovo 15 asova s obje strane. Zbog toga i nije čudo što nije bilo puno prilika za break, a u prvom setu je presudio 11. gem kada je Čilić izgubio svoj servis pa je Rubljov poveo s 1:0.

Hrvatski teniser je i u nastavku meča ubojito servirao ne dopuštajući Rusu priliku za kontranapad. Uspio je u drugom gemu osvojiti i break koji je bio dovoljan da izjednači u setovima.

Identičnu sliku smo vidjeli i u trećem setu gdje je ponovo jedan break prelomio, ovaj put u sedmom gemu. Zverev je dosta slabije igrao na svom servisu, dok je Čilić igrao u svom ritmu i preokrenuo u setovima 2:1.

Marinu je servis stao tek u četvrtom setu u kojem je po starom receptu jedan break bio dovoljan. Rubljov je uzeo break u osmom gemu, uzeo set 6:3 te izjednačio na 2:2.

Obojica tenisera ni u ključnom petom setu nisu griješili pa se igrao tiebreka u kojem je Čilić odigrao fantastično i ostvario pobjedu rezultatom 3:2 u setovima.

Čilić će u polufinalu Roland Garrosa igrati protiv pobjednika meča između Norvežanina Caspera Ruuda (8. ATP) i Danca Holgera Vitusa Nodskova Runea (40. ATP). Ovaj meč se igra večeras s početkom u 21:15 sati.