Petak, 29 ožujka, 2024

Crvena zvezda razbila Liberec i upisala prvu pobjedu ove sezone u Evropskoj ligi

Nogometaši Crvene zvezde su odlično ušli u meč i u 7. minuti su stigli do vodstva. Nakon duge akcije po lijevoj strani odbrana Libereca je izbila loptu na ivicu kaznenog prostora, Milan Rodić hvata volej, a El Fardou Ben glavom skreće loptu u gol za 1:0.

Beograđani su nastavili sa napadima, a nakon nekoliko sjajnih odbrana golmana golman gostiju Filip Nguyen je morao još jednom po loptu u svoju mrežu.

Igrala se 22. minuta kada je Mirko Ivanić prošao po lijevoj strani i odigrao povratni pas za Bena koji zakucava loptu u mrežu za 2:0.

U 37. minuti Zvezda je mogla povesti sa 3:0 kada je nakon kontre Aleksandar Katai sjajno šutirao iz daljine, ali je pogodio samo stativu.

Taj promašaj je kažnjen četiri minute kasnije kada je Jan Matoušek preciznim udarcem sa 20 metara matirao Milana Borjana za 2:1.

Na samom početku drugog poluvremena Crvena zvezda je povela sa 3:1. Odbrana Slovana nije bila koncentrisana u 50. minuti, lopta je došla do Milana Gajića koji je šalje u prazan gol.

Pitanje pobjednika domaća ekipa je riješila u 67. minuti kada je Katai povukao kontranapad kroz četiri protivnička igrača i lijevom nogom sjajno pogodio sa 20 metara za 4:1.

Peti pogodak Beograđani su postigli samo tri minute kasnije kada je Ben izveo korner a Diego Falcinelli glavom pogađa za konačnih 5:1.

U drugom meču ove grupe Hoffenheim je u gostima savladao Gent rezultatom 4:1.

Grupa L

Crvena zvezda – Liberec 5:1 (Ben 7., 22., Gajić 50., Katai 67., Falcinelli 70. – Matoušek 41.)
Gent – Hoffenheim 1:4 (Kleindienst 90+3. – Belfodil penal 36., Grillitsch 52., Gačinović 73., Dabbur 90+4.)