Petak, 19 travnja, 2024

Crvena zvezda rutinski odradila posao protiv Zadra

Zadar nije iznenadio u Beogradu. Crvena zvezda je potvrdila kvalitetu i rutinski je stigla do pobjede 81:66…
Usklopu 13. kola ABA lige Zadar je gostovao u Beogradu kod Crvene zvezde i upisao poraz 81:66. Bez trenera Veljka Mršića i Dominika Mavre, nakon još jedne izolacije, Zadrani jednostavno nisu bili u stanju kakvo je potrebno za ovakvu utakmicu.

Izostankom Mavre, kapetansku ulogu obnašao je 17-godišnji Duje Brala koji je tako postao najmlađi kapetan u povijesti kluba, jednako kao što je i Cibona kapetansku ulogu povjerila svom biseru Roku Prkačinu.

Zadrani su dobro krenuli i poveli su nakon minutu i pol igre 7:2, ali nije trebalo dugo čekati na odgovor Zvezde. Zadnje vodstvo Zadar je imao 11:8, domaćin nakon toga radi 7:0 i preuzima vodstvo.

U drugoj dionici Zvezda je složila još jednu mini seriju za povećanje vodstva i prvi odlazak na dvoznamenkastu razliku. Povela je 32:21, Zadrani su se uspjeli spustili na šest poena minusa da bi Zvezda poluvrijeme zaključila tricama Davidovca, Waldena i Dobrića za 43:28 na odmoru.

U drugom poluvremenu Zvezda je rutinski odrađivala posao i Zadrani nisu uspjeli doći na bliže od 12 poena minusa.

Završilo je 81:66, Zvezda je imala veliku prednost u skoku, a Zadar joj je dopustio previše napadačkih skokova gdje je bila najveća razlika.

Po 12 poena kod pobjednika upisali su Corey Walden (šest asistencija) i Ognjen Dobrić (sedam skokova) dok je Joaquin Colom dodao deset poena i šest asistencija.

Kod Zadra Aleksandar Bursać ubacio je 15 poena, Martin Junaković 13, a Chinanu Onuaku 11 poena uz 12 skokova.