Petak, 19 srpnja, 2024

Damir Džumhur se plasirao u polufinale turnira u Barceloni

Damir Džumhur (114. na ATP listi), najbolji teniser Bosne i Hercegovine, plasirao se u polufinale ATP Challengera u Barceloni, piše gol.ba.

Naš teniser u tri seta (3:6, 6:1, 6:3) bio je bolji od Francuza Maxime Janviera, nakon preokreta, jer je 204. teniser na svijetu mimo očekivanja dobio prvi set (6:3).

Džumhur je loše otvorio meč. Francuz mu je već u prvoj igri na servis Bosanca napravio break i poveo sa 3:0. Kasnije se igralo gem za gem, što je bilo dovoljno da Janvier uzme set sa 6:3, nakon što je realizirao drugu set-loptu.

drugom setu gledali smo pravog Džumhura. Brzo je napravio prvi break, pa je i on poveo sa 3:0.

Prvi naš reket je kasnije napravio još jedan (kod 4:1, op.a.) i rutinski set priveo kraju za – 6:1.

trećem setu prvi break na otvaranjuu napravio je Džumhur. Poveo je sa 1:0, da bi Javier odmah uzvratio, iako je Damir imao dva puta prednost.

Kasnije je na 2:2, Džumhur ponovo lovio break, ali nije uspio. Nije uspio kasnije ni Javier, koji je imao čak tri break lopte pri vodstvo od 3:2. Damir ih je sve tri sjajno spasio.

Sedma igra otišla je na stranu našeg tenisera, kada je napravio break i to je bila najava konačnog trijumfa i plasmana u polufinale gdje ga očekuje najveće iznenađenje turnira Carlos Gimeno Valero, Španac koji je trenutno 534. igrač na ATP listi.

Najnovije vijesti

Portugal teškom mukom slomio Češku

Nogometna reprezentacija Portugala pobijedila je Češku rezultatom 2:1 u 1. kolu grupe F Evropskog prvenstva u Njemačkoj.Portugal je imao...