Petak, 29 ožujka, 2024

Dinamo slavio u gradskom derbiju

DINAMO je u 19. kolu SuperSport HNL-a pobijedio Lokomotivu 2:1. Momčad Ante Čačića povela je u 35. minuti golom Stefana Ristovskog, a na 2:0 povisio je Martin Baturina u 58. minuti. Lokomotiva se vratila preko Pivarića u 65., a do kraja susreta nije uspjela iskoristiti igrača više nakon isključenja Mišića u 82. minuti.

U odnosu na utakmicu s Goricom prošlog vikenda Čačić je na klupi ostavio Petra Bočkaja umjesto kojega je na lijevoj strani krenuo Luka Ivanušec, a u početnu postavu vratio se Martin Baturina koji je igrao iza Josipa Drmića. Dinamo je od prve minute jurnuo na gol gostiju i pravo je čudo da je Lokomotiva poluvrijeme dočekala sa samo jednim primljenim golom.

Nevjerojatno poluvrijeme Dinama – tri stative i greda

Baturina je zabio u 8. minuti nakon dubinske lopte Špikića, ali je gol poništen zbog debelog zaleđa. Dinamo je stiskao, a u 12. minuti imao je prvu veliku priliku. Špikić je pobjegao obrani i zaobišao Čavlinu da bi iskosa s lijeve strane pogodio stativu. Lopta se odbila na noge Baturini koji je s desetak metara mogao pucati gdje je htio jer golmana nije bio, ali je na gol liniji pogodio Pivarića.

Devet minuta kasnije Baturina je lijepo ostavio loptu Ljubičiću koji preciznim udarcem s ruba šesnaesterca pogađa gredu, a tri minute kasnije je Pivarić grozno vratio loptu svojoj obrani. Samo je proigrao Ristovskoga koji je krenuo sam prema Čavlini, ali se spetljao. Ostavio je loptu Špikiću, a on je pucao visoko preko gola.

U 29. minuti nakon gužve u šesnaestercu Marić je želio izbiti loptu, ali je napucao De Haasa od kojeg se lopta, nevjerojatno, opet odbila u stativu. Veliku dominaciju Dinamo je konačno naplatio u 35. minuti. Ivanušec je ubacio, a Ristovski glavom s desetak metara prekrasno pucao. No, pogodio je stativu od koje mu se lopta odbila nazad na peterac pa ju je iz drugog pokušaja samo spustio u gol.

Ristovski probio goste

Seriju pehova i promašaja Dinamo je zaključio u 38. minuti kad je nakon brze kontre Drmić krasno proigrao Špikića. On se u punoj brzini sjurio u šesnaesterac i snažno tukao, a li je pucao ravno u gostujućega golmana.Silvio Čabraja je na poluvremenu u svlačionici ostavio Goričana, Salihua i Tucija, a uveo Milićevića, Matića i Aliyua što se pokazalo odličnim potezom. Već u prvom napadu Aliyu je poslao sjajnu povratnu loptu za Stojkovića, ali je Livaković izvadio njegov udarac iz samoga kuta.

Lokomotiva je zaigrala puno bolje pa je u 58. minuti Milićević pogodio stativu nečime između udarca i ubačaja da bi Dinamo iz kontre povećao prednost. Ristovski je krasno odigrao u for Špikiću koji je povukao po desnoj strani i onda krasno našao Baturinu kojemu nije bilo teško sa sedam, osam metara pogoditi za 2:0.

Lokomotiva se vratila pa skoro izjednačila

No, gosti su se ipak vratili šest minuta kasnije nakon lijepe akcije. Smakaj je odlično prebacio Dinamovu obranu, Ristovski je malo zaspao i nije vidio Pivarića koji je iz prve volejem pogodio suprotni kut za 1:1. Lopta je prošla kroz rupu u mreži i sudac isprva nije vidio da je bio gol, ali je onda brzo pokazao na centar.

Lokomotiva je mogla potpuno šokirati Dinamo u 71. minuti. Milićević je nevjerojatnom loptom vidio Cipetića kako utrčava, a on iskosa s desne strane u velikoj šansi za malo promašio suprotni kut i tako propustio donijeti Lokomotivi izjednačenje.

Dinamo je utakmicu završio s desetoricom nakon što je Josip Mišić u 82. minuti dobio drugi žuti karton zbog grubog prekršaja. Gosti su pokušavali nešto napraviti, ali pravu šansu do kraja susreta više nisu stvorili.