Ponedjeljak, 20 svibnja, 2024

Donna Vekić se psihički slomila i rasplakala pred kraj meča

NAJBOLJA hrvatska tenisačica Donna Vekić, 22. na WTA ljestvici, teško je podnijela poraz u prvom kolu US Opena od 204. tenisačice svijeta, Amerikanke Saschie Vickery 6:2, 5:7, 2:6. Nije slutilo na ovakav rasplet nakon prvog seta. Vekić je suparnici dva puta uzela servis i nakon 40 minuta riješila set u svoju korist. Međutim, nakon toga je Vickery u drugom i u trećem setu po dva puta oduzela Vekić servis , a svoj izgubila samo jednom i tako pobijedila.

Vekić je izgubila zbog sedam dvostrukih grešaka te čak 48 neprisiljenih. Psihofizički je potpuno pala u trećem setu. U licu je bila previše crvena, jedva se micala te gotovo sve udarce slala u mrežu ili van terena. Tražila je tretman ledom po nogama, ali to joj nije pomoglo. Zbog svega toga je u jednom trenutku u zadnjem gemu počela plakati između poena.

Ljubitelji tenisa na društvenim mrežama izrazili su žaljenje zbog toga: “Bilo ju je baš teško gledati u takvom stanju.”, “Činilo se kao da će kolabirati”, “Nadam se da joj je bolje”, neki su od komentara ove situacije na društvenim mrežama.