Petak, 29 ožujka, 2024

Donna Vekić uz razočaravajući nastup ispala od kvalifikantice

Donna Vekić nikako uhvatiti pravu formu. Već dugo se muči, igre nisu na očekivanoj razini i od US Opena prošle godine nikako ne može spojiti nekoliko dobrih mečeva. Novi poraz stigao je odmah na startu Roland-Garrosa…

Nakon US Opena prošle godine Donna Vekić je do kraja sezone upisala samo dvije pobjede. U novoj sezoni prošla je dva kola u Adelaideu i na Australian Openu, ali to su bili jedini turniri do US Opena na kojima je uspjela spojiti dvije pobjede. U New Yorku je to opet napravila , ali prelaskom na zemlju još nije uhvatila niti set.

U Rimu je poražena od Amande Anisimove, a u Parizu od Irine Marije Bare, rumunjske kvalifikantice koja je slavila u dva seta.

Bilo je teško igrati, padala je kiša, meč je jednom i prekinut na duže vrijeme, ali niti prije prekida Donna nije igrala posebno dobro, kasnije je samo još više potonula.

Bara je krenula u meč s 3:0, Donna je uspjela vratiti break i poravnati na 3:3, ali onda opet gubi servis i Rumunjka uzima prvi set sa 6:3.

U drugom setu Vekić je vratila prvi izgubljeni servis, nakon drugog breaka propustila je 15:40 i onda još jednom izgubila servis za 5:2 Bare. Rumunjka je imala dvije vezane meč lopte na svom servisu, malo se skratila ruka i nije to realizirala, ali drugi break je zadržala i sa 6:4 prošla dalje.

U drugom kolu igrat će protiv Belgijke Alison van Uytvanck koja je u tri seta bila bolja od Rebecce Peterson.