Četvrtak, 18 travnja, 2024

Gojak na klupi, šest golova i bdz pobjednika na meču Sassoulo – Torino

Sassuolo i Torino odigrali su sjajan meč u petom kolu italijanske Serije A, a na kraju su bodovi podijeljeni nakon što je susret završen rezultatom 3:3. Utakmicu na Mapei stadionu obilježila je i gusta magla.

Prvu veću priliku na utakmici imao je Torino kada je pokušao Simone Verdi u devetoj minuti. Pokušao je i Soualiho Meite u 19. Karol Linetty je doveo goste u vodstvo pogotkom u 33. minuti. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih šansi.

U drugom dijelu prijetili su Andrea Belotti i Verdi. Filip Đuričić je sjajnim golom izjednačio u 71. minuti, a zatim je Torino furiozno došao do prednosti od 1:3. Prvo je pogodio Belotti u 77., a zatim Lukić u 79. minuti.

Kada se činilo da će Torinezi doći do trijumfa, Sassuolo se ekspresno vratio. Vlad Chiriches je smanjio na 2.3 u 84. minuti, a samo minutu poslije Francesco Caputo je izjednačio na 3:3. Do kraja susreta bilo je još nekoliko prilika, no rezultat se nije mijenjao.

Amer Gojak, reprezentativac Bosne i Hercegovine, ostao je na klupi za rezerve na večerašnjem duelu, tako da će sačekati neku drugu priliku za debi.

Golove s utakmice možete pogledati OVDJE.