Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Hrvatska U-19 reprezentacija od 0:3 do 3:3 protiv Slovenije

Hrvatska U-19 odmjerila je u Krapini snage s odgovarajućom reprezentacijom susjedne Slovenije, koja je početkom drugog poluvremena vodila 3:0.

Nakon uvjerljive pobjede nad nacionalnom selekcijom Katara, hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti sastala se u Krapini i s vršnjacima iz Slovenije.

Slovenci su u prvom poluvremenu stekli dva pogotka prednosti – precizni su bili Ostrc i Flakus Bosilj – a na početku drugog poluvremena Flakus Bosilj svojim drugim pogotkom povećava vodstvo na 3:0.

No, Hrvatska nije posustala te su ubrzo Jurišić i kapetan Vušković smanjili zaostatak, a potom je Vušković još propustio realizirati kazneni udarac. Ipak, desetak minuta prije kraja Mionić dovršava hrvatski povratak te ispisuje na semaforu konačnih 3:3.

U-19: HRVATSKA – SLOVENIJA 3:3 (0:2)
Prijateljska utakmica, Krapina.

Strijelci: 0:1 – Ostrc (26′), 0:2 – Flakus Bosilj (33′), 0:3 – Flakus Bosilj (46′), 1:3 – Jurišić (58′), 2:3 – Vušković (63′), 3:3 – Mionić (81′)

Hrvatska: Sentić, Jurišić, Vušković (69′ Džankić), Galešić (46′ Putnik), Brnić (54′ Zrilić), Liber (69′ Mekić), Šarić (46′ Beljo), Čuić (54′ Fruk), Kuprešak (46′ Zdunić), Bulat (46′ Mionić), Gulišija. Izbornik: J. Šimunić.