Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Hrvatske rukometašice upisale vrlo važnu pobjedu u Češkoj

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija upisala je vrlo važnu pobjedu u gostima u Češkoj. Hrvatska je slavila s 26:24…

Velika pobjeda za hrvatske rukometašice! U Češku su doputovale u dosta teškoj situaciji, izgubile su neočekivano u Rijeci od Ukrajine i u Zlinu su imale doslovno imperativ pobjede, jednostavno nisu smjele izgubiti.

Unatoč tom pritisku, Hrvatska je odigrala vrlo dobru utakmicu, posebno u drugom dijelu , potpuno drugačije od većeg dijela prvog poluvremena kada je i hvatala zaostatak i igrača u grču.

Čehinje su imale dosta dobar ulazak u utakmicu, brzo su povele s 8:4 da bi se Hrvatska uspjela približiti pa i potpuno uhvatiti priključak poravnanjem na 9:9.

Međutim nakon toga Čehinje se ponovno odvajaju, još jednom dolaze do četiri gola prednosti, ali u zadnjih sedam minuta ostale su bez gola i Hrvatska je serijom 4:0 otišla na poluvrijeme s 14:14.

U drugom poluvremenu igralo se gol za gol sve do sredine tog razdoblja kada Valentina Blažević preuzima odgovornost i odvaja Hrvatsku.

Do kraja susreta Čehinje nisu uspjele doći u situaciju da uhvate priključak u potpunosti, Hrvatska je do kraja susreta održavala prednost, a u zadnjoj minuti Tea Pijević izvukla je još jednu obranu i spriječila dramu.

U hrvatskom sastavu Dora Krsnik i Valentina Blažević postigle su po šest golova, a Ćamila Mičijević dodala je pet.

Daleko najopasnija Čehinja bila je kako se i pretpostavljalo Marketa Jerabkova s 11 golova, a sedam je dodala Veronika Mala.

Najnovije vijesti

Barcelona nadigrala Napoli i prošla u četvrtfinale

Nogometaši Barcelone plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Napolija....