Ponedjeljak, 19 travnja, 2021

I kad ne igra dobro, Inter opet pobjeđuje

Podsjećamo, Inter nema više nikakvih obaveza u Europi, ispao je iz Kupa i usredotočen je samo na prvenstvo. To se i vidi u posljednjim utakmicama.

Pomalo neobično, derbi kola talijanske Serie A igrao se u ponedjeljak. Svaka čast Juventusu i Laziju, koji su svoje odigrali sinoć, ali dvoboj Intera i Atalante u ovome je trenutku, ipak, iščekivaniji. A kako i ne bi bio, kada je riječ o momčadima koje igraju u najboljoj formi od svih Talijana. Inter je zaredao šest pobjeda u prvenstvu, Atalanta četiri, a s obzirom na to očekivali smo večeras totalni nogomet.

Međutim, nismo ga dobili. U tvrdoj, borbenoj utakmici Inter je slavio s minimalnih 1:0 i napravio veliki korak prema naslovu prvaka.

I jedni i drugi u utakmicu su krenuli vrlo oprezno tako da smo u prvih 45 minuta gledali vrlo skromni nogomet. Kakvu takvu priliku imala je Atalanta u 40. minuti preko Zapate i to je sve što bismo izdvojili iz tog perioda igre.

Ništa bolje nije se krenulo ni u nastavak, a onda je u 54. minuti praktički iz ničega pao pogodak. Zabio je je Inter, točnije Skriniar, koji se nakon gužve iz kornera najbolje snašao i nakon odbitaka nogom zakucao loptu u mrežu.

Pogodak Slovaka pogledajte OVDJE.

Nakon toga Atalanta je preuzela inicijativu, no bez konkretnih prigoda. Doduše, jednu je imao Zapata u 68. minuti, ali tukao je pored vratnice. Inter se vrlo dobro branio, prepustio je sredinu protivniku, a pomalo neobično s obzirom na rezultata, Conte je u 77. minuti iz igre izvadio Brozovića, glavnog razbijača protivničkih napada.

Pašalić je, s druge strane, četiri minute nakon toga ušao u igru, a u 84. našao se i u dobroj situaciji, no lopta je prohujala pored vratnice. Također, igrao je i Perišić, i to od početka. Odigrao je solidno sve do izlaska iz igre u 85. minuti, a nakon što je Inter poveo više je bio posvećen obrambenim zadaćama nego onima u napadu.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Atalanta je bila bolja, no do pogotka nije došla i mora se pomiriti s porazom, koji ju je ostavio na petoj poziciji. Ima bod manje od Rome i tri od Juventusa.

S druge strane, Inter je sve bliže toliko željenom naslovu. Sada je Milanu pobjegao na šest bodova, i mirno može čekati gostovanje kod Torina. Podsjećamo, Inter nema više nikakvih obaveza u Europi, ispao je iz Kupa i usredotočen je samo na prvenstvo. To se i vidi u posljednjim utakmicama.