Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Inter se napromašivao, Real nosi bodove u Madrid

Nogometaši Real Madrida su pobijedili Inter u gostima rezultatom 1:0 u prvom kolu grupe D Lige prvaka.

Domaćin je u Milanu bio bolji rival i imao je više ozbiljnih prilika, no golman Reala Thibaut Courtois je bio nesavladiv.

Već u 5. minuti Courtois je zaustavio udarac Lautara Martineza, a u 9. minuti u prilici se našao i Edin Džeko. Martinez je sjajno uposlio Džeku koji izlazi sam na Courtoisa, a golman Reala mu sjajno nogom zaustavlja udarac.

Inter je već u narednom napadu opasno zaprijetio kada je Milan Škriniar šutirao glavom nakon kornera, ali je bio neprecizan.

U 19. minuti ponovo je Martinez pokušao, a Courtois je bio siguran. Real je ponovo nakon kornera zaprijetio u 36. minuti, ovaj put je šutirao Militao, ali je i on bio neprecizan.

U narednoj minuti Inter je imao dvije vezane prilike, no Martinez i Marcelo Brozović nisu uspjeli pronaći put do mreže.

U 43. minuti Džeko je imao drugu kolosalnu priliku, šutirao je silovito sa sedam metara iz prve, ali je Courtois još jednom sjajno reagovao i spasio svoj gol.

U drugom poluvremenu tempo igre je pao, te nismo vidjeli mnogo uzbuđenja kao u prvom poluvremenu.

Najbolju priliku za Inter imao je Džeko u 54. minuti. Hakan Calhanoglu je izveo korner, a Džeko sa pet metara šutira glavom, no Courtois je i treći put bio uspješniji i zaustavio udarac kapitena Bosne i Hercegovine.

Na drugoj strani najbolju priliku za Real je imao Dani Carvajal nekoliko minuta kasnije, no Samir Handanović je bio siguran.

Kada se činilo da će ekipe podijeliti bodove, u 90. minuti rezervisti Eduardo Camavinga i Rodrygo su kreirali akciju iz kontranapada koju je Brazilac krunisao pogotkom za konačnih 1:0.

Ranije danas u ovoj grupi Sheriff je napravio veliku senzaciju i savladao Šahtar rezultatom 2:0