Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Jako loše otvaranje Hrvatske, Brazil glatko slavio

Neočekivano loš nastup Hrvatske u dvoboju protiv Brazila. Znalo se da su Brazilke vrlo kvalitetan i neugodan protivnik, ali očekivao se barem neizvjesniji dvoboj.

Od samog starta sve je krenulo krivim smjerom. Već u 30. sekundi Dora Krsnik je neshvatljivo isključena i to je dosta utjecalo na Hrvatice koje su nastavile mekanijom igrom u obrani nego što je to trebao biti slučaj.

U cijelom susretu Hrvatska nije imala nijedno vodstvo. Bila je konstantno u minusu nakon što je Brazil s dva vezana pogotka otišao na 4:2.

Kako je vrijeme odmicalo tako se Brazilke povećavale razliku, Hrvatska je igrala dosta loše u obrani i Brazil je lakoćom pronalazio rješenja.

U nekoliko navrata Hrvatska je došla do gola zaostatka, ali završnicu prvog poluvremena odradila je vrlo dekoncentrirano i Brazil je prvi dio zaključio serijom 8:3 za velikih 18:12 na odmoru.

U drugom poluvremenu nastavilo se u sličnom ritmu. Hrvatska je krenula s dva vezana gola i spuštanjem na minus četiri, ali bio je to kratkotrajni bljesak. Brazil radi seriju 6:1 i odlazi na vrlo visokih 24:15.

Bilo je potpuno jasno da će Brazilke do pobjede i ostalo je samo pitanje konačne razlike. U završnici susreta Hrvatska je malo smanjila zaostatak i samo kozmetički popravila dojam.

Završilo je 30:25, Brazil je bio znatno bolji i potpuno zasluženo je slavio.

Valentina Blažević i Ćamila Mičijević izdvojile su se sa sedam i šest golova, a sedam golova kod Brazila postigla je Bruna De Paula.