Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Ludnica i preokret na Old Trafordu, Bayern i Chelsea po 4 komada protivnicima

Večeras su završene preostalih pet utakmica 3. kola Lige prvaka u grupama E, F, G i H gdje smo mogli gledati nekoliko uzbudljivih duela.

Najzanimljiviji duel se igrao na Old Trafordu gdje su snage odmjerili Manchester Utd i Atalanta. Gosti su u prvom poluvremenu kažnjavali greške domaćih pa preko Pašalića i Demirala bili u vodstvu. U drugom poluvremenu Crveni đavoli ulaze ozbiljnije u igru pa u 53. i 75. poravnjavaju preko Rashforda i Maguiera. Igrao se 81. minut kada Ronaldo zabija za totalni preokret i ludnicu na Old Trafordu te utakmica završava rezultatom 3-2.

Portugalci su se na stadionu da Luz uspjeli braniti do 70. minute protiv Bavaraca, a nakon toga Sane otvara golijadu. 10 minuta poslije, Bayern dolazi do nogov vodstva, ovaj put Everton postiže autogol. Prošle su samo dvije minute kada Sane zapošljava Lewandowskog, a iskusni Poljak pogađa za 0-3. Tačku na ovu utakmicu stavio je Sane koji je večeras igrao sjajno pa pet minuta prije kraja pogađa svoj drugi pogodak.

Ne tako sjajnu utakmicu odigrala je Stara dama koja se teško borila protiv Zenita. Ekipa Juventusa je tek pred finiš utakmice povela preko Kuluševskog za konačan rezultat 0-1.