Petak, 29 ožujka, 2024

Man.United i Dortmund lako do tri boda

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu ekipu Bašakšehira rezutatom 4:1 te su se tako revanširali za poraz od turskog kluba prije tri sedmice u Istanbulu.
Već nakon 35. minuta bilo je 3:0 golovima dvostrukog strijelca Fernandesa i Rashforda iz penala. Turuc je smanjio u 75. minuti, a James je u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 4:1. Reprezentativac BiH Edin Višća je kao kapiten predvodio turski tim na večerašnjem meču.

Borussia Dortmund je bez problema savladala Club Brugge s 3:0, a ponovo je za golmane nemilosrdan bio mladi norveški napadač Haaland koji je večeras postigao nova dva pogotka u Ligi prvaka.
Osim njega, u strijelce se upisao i Sancho.

Važnu pobjedu večeras je ostvario PSG protiv RB Leipziga golom Neymara iz penala, dok je Lazio sa 3:1 pobijedio Zenit.

Rezultati i strijelci grupe F:

Borussia – Club Brugge 3:0 (Haaland 18′, 60′, Sancho 45′)
Lazio – Zenit 3:1 (Immpbile 3′, 55′ pen, Parolo 22′ – Dzyuba 25′)

Tabela:

Rezultati i strijelci grupe H:

Manchester United – Bašakšehir 4:1 (Fernandes 7′, 19′, Rashford 35′ pen, James 92′ – Turuc 75′)
PSG – RB Leipzig 1:0 (Neymar 11′ pen)