Ponedjeljak, 15 kolovoza, 2022

Manchester United u dramatičnoj završnici slavio kod Brightona, domaćin pet puta tresao okvir gola

U prvom subotnjem susretu trećeg kola Premier lige Manchester United je u pravoj drami stigao do pobjede u gostima kod Brightona. Slavio je 3:2 i tako uhvatio prve ovosezonske bodove…

Dramatičan dvoboj u Brightonu i odluka košarkaškim rječnikom nakon sirene za kraj susreta. Naime Manchester United došao je do pobjede nakon što je sudac već označio kraj susreta, odlučio se za još jedan pregled snimke i ipak dodijelio Unitedu kazneni udarac.

Susret je od početka bio pun uzbuđenja i događanja, a odluka je pala na samom kraju kada se već činilo da će završiti remijem do kojeg je Brighton došao također u sudačkoj nadoknadi.

Brighton nije imao sreće, čak pet puta je tresao okvir gola Uniteda, tri puta pogodio ga je samo Leandro Trossard. U prvih pola sata Trossard je dvaput pogodio vratnicu i još jednom Adam Webster<, a prvi pogodak stigao je u 40. minuti.

Dosuđen je kazneni udarac nakon prekršaja Fernandesa, izveo ga je Neal Maupay i doveo domaćina u vodstvo.

Ipak na odmor se otišlo s poravnatim rezultatom, u 43. minuti Nemanja Matić je ubacio loptu pred vrata domaćina, tamo je Lewis Dunk reagirao ispred Maguirea, ali nespretno i poslao je loptu u svoju mrežu.

Odmah na startu drugog dijela dosuđen je kazneni udarac za Brighton, ali je ubrzo i poništen nakon pregleda VAR-a i umjesto da Brighton povede, United je uskoro došao do preokreta.

U 52. minuti krasan solo prodor Marcusa Rashforda koji je izmiješao obranu domaćina i onda zakucao loptu u mrežu za 2:1.

Brighton ubrzo još jednom trese vratnicu, Solomon March nije imao sreće da bi 15 minuta prije kraja hat-trick vratnica ubilježio Trossard. Duboko u sudačkoj nadoknadi dosta toga se događalo. Prvo je u 95. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne strane March iz blizine pogodio za 2:2, a onda u posljednjim trenucima susreta nakon kornera Maupay igra rukom, sudac Kavanagh je već dosudio kraj susreta kada je reagirao VAR i pregledom snimke United je dobio kazneni udarac. Izveo ga je Bruno Fernandes i donio pobjedu Unitedu u 100. minuti.

Najnovije vijesti

Željezničar u Mostaru iznenadio Zrinjski

Nogometaši Željezničara pobijedili su kao gosti Zrinjski rezultatom 2:1 u okviru 2. kola M.tel Premijer lige i tako su...