Pomalo neočekivano za argentinskog čarobnjaka.

El Clasico, za kojeg podsjećamo da se igra ove subote, 24. listopada, u 16h, najveći je svjetski nogometni derbi.

Vjerojatno to možemo slobodno reći, imajući u vidu i ostale derbije, ali i renome oba španjolska giganta koji će se sukobiti po 242. put u službenim susretima.

Prema neće biti Ronalda, jer smo se u devet godina duela Ronald vs Messi razmazili dvobojima dvojice iz panteona najvećih ikada, to je i dalje dvoboj koji izaziva strahopoštovanje svih nogometnih fanatika diljem svijeta.

Ove je sezone situacija malo drugačija – niti Real niti Barcelona nakon šest kola nisu vodeći klubovi. Real je treći, sa utakmicom manje od Sociedada, dok je Barcelona tek 9. s, istina, dvije utakmice manje od jučerašnjeg Rijekinog protivnika. Madrižani dolaze nakon pomalo šokantnog poraza od Šahtara, a na Blaugrani se bura ne stišava već nekoliko mjeseci, od ogromnog poraza 8:2 od Bayerna u polufinalu Lige prvaka.

Ipak, El Clasico je El Clasico i kao takav vječno će biti privlačan nogometnim fanaticima diljem planete. Jedan od onih koji je obilježio te dvoboje svakako je Lionel Messi, strijelac 26 pogodaka u tim vječnim dvobojima. Međutim, nije bio strijelac od 6. svibnja 2018., kada je pogodio u 52. minuti na Camp Nouu za vodstvo 2:1, a otad je prošao točno 901 dan. Prevedeno u nogometne gabarite – prošlo je šest El Clasica, pet u kojima je igrao Messi te 440 minuta.

Vidjet ćemo hoće li sutrašnji dvoboj značiti prekid tog, za Argentinca neobično dugačkog golgeterskog posta protiv najvećih rivala.