Petak, 29 ožujka, 2024

Minimalna pobjeda Real Madrida

Odigrana su četiri susreta četvrtog kola La Lige, na terenu su bili madridski velikani i dok je Real upisao pobjedu, Atletico se morao zadovoljiti remijem…

Madridski Real upisao je tijesnu pobjedu protiv Valladolida 1:0. Bio je bolji protivnik i zasluženo je slavio, ali jasno je da je još uvijek dosta od prave forme.

Međutim i ovo je bilo dovoljno, jedan pogodak i dominacija većim dijelom susreta. Kada je bilo potrebno spašavati, Thibaut Courtois je bio tu i spriječio je pogodak gostiju.

U 65. minuti dogodio se trenutak odluke, nakon Realovog kombiniranja u 16 metara, obrana gostiju pokušala je očistiti opasnost, ali lopta je samo idealno dodana Viniciusu< koji mirno iz blizine zabija. Luka Modrić bio je među najboljim pojedincima Reala.

Huesca je na svom travnjaku ugostila madridski Atletico i pokazala se čvrstim protivnikom te uzela bod. Madriđani su ovaj put krenuli sa Suarezom u prvih 11, a Costom na klupi, kasne je Costa ušao umjesto Suareza, ali nijedna kombinacija nije pronalazila put do mreže, ostalo je 0:0.

Vrsaljko i dalje nije spreman za nastup dok je s druge strane Ivo Grbić ostao na klupi.

Elche odnosi sva tri boda s gostovanja kod Elchea iako je domaćin, čini se, većim dijelom susreta bio bolji i opasniji protivnik. Promašio je i kazneni udarac, stvorio dovoljno prilika, ali jedan pogodak odlučio je pobjednika.

Pogodak odluke pao je u 37. minuti kada je odbijena lopta sretno došla do Lucasa Boyea koji se krasno okreće i oslobađa čuvara te pogađa u sam suprotni kut.

Villarreal je stigao do bitne pobjede protiv Alavesa slaveći s 3:1. Dvostruki strijelac bio je Paco Alcacer, a jedan pogodak postigao je Gerard Moreno Za goste je zabio Edgar Mendez.