Nedjelja, 7 kolovoza, 2022

Mönchengladbach učvrstio poziciju na vrhu grupe, Foden za minimalnu pobjedu i ostanak na maksimalnom učinku (VIDEO)

U prve dvije utakmice četvrtog kola Lige prvaka vidjeli smo dvije utakmice, a obje su počele minutom šutnje radi netom pristigle tužne vijesti o smrti Diega Maradone.

Olympiakos je izgubio 0:1 na vlastitom terenu od Manchester Ciytja, dok je odlična Borussia Mönchengladbach uvjerljivo nadjačala Šaktar iz Donjecka rezultatom 4:0.

Građani su poveli u 36. minuti. Duga lopta prebačena je na lijevu stranu završivši u nogama Gabrijela Jesusa. On daje u prostor loptu za današnjeg kapetana Raheema Sterlinga, a on odličnim dodavanjem petom izbacuje obranu domaćina i daje priliku Philu Fodenu da jednostavno plasira lopt u kut njihove mreže. Portugalac Jose Sa bio je nemoćan.

Gol možete pogledati na ovom linku.

Borussia je u Mönchengladbachu povela već u 17. minuti. Nakon duplog pasa Marcus Thuram je ušao u kazneni prostor, a tamo da je srušio Sergej Krivcov. Najstroža kazna dosuđena je potpuno opravdano, a nju je u 1:0 pretvorio Lars Stindl.

Gol pogledajte ovdje.

U 34. minuti već je 2:0. Stindl je izveo udarac iz kuta s desne strane, a u blizini prve vratnice se našao Nico Elvedi i zakucao loptu pored nemoćnog Pjatova.

Gol za povećanje vodstva možete vidjeti na ovom linku.

I kad su mnogi mislili da će se s ovim rezultatom otići na odmor, Ukrajinci su pali u još dublji rezultatski ponor. Prva je minuta sudačke nadoknade, a Šveđanin Osvcar Wendt izvodi slobodan udarac s jedno 30 metara iskosa i nabacuju kazneni prostor. Branići domaćina odbili su loptu glavom, no više u visinu nego u daljinu, tako da je pala idealno Breelu Embolou na ”škarice”, kojima je iz blizine ponovno svladao Pjatova za 3:0.

Gol Emboloa pogledajte ovdje.

Na 4:0 povisio je Wendt, izvevši slobodan udarac iskosa tako što je zapravo pokušao nabaciti loptu u kazneni prostor, no s obzirom da nitko od igrača je nije dirao ona je, na zaprepaštenje Pjatova, okončala od vratnice u mreži. Bilo je to u 77. minuti.

Gol možete vidjeti ovdje.

Najnovije vijesti

Željezničar u Mostaru iznenadio Zrinjski

Nogometaši Željezničara pobijedili su kao gosti Zrinjski rezultatom 2:1 u okviru 2. kola M.tel Premijer lige i tako su...