Petak, 29 ožujka, 2024

Napoli razbio Frankfurt i izborio četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Napolija u velikom stilu izborili su četvrtfinale Lige prvaka. U revanš susretu savladali su Eintracht iz Frankfurta rezultatom 3:0.

Napolitanci gaze ka Scudettu i njega su skoro pa već osigurali, no i u Ligi prvaka briljiraju i mogu se smatrati jednom od najopasnijih ekipa u borbi za najviši plasman.

Nakon pobjede rezultatom 2:0 na gostovanju u Frankfurtu, Napolitanci su večeras bili još ubjedljiviji i s tri nova gola došli do ukupnih 5:0 u ovom dvomeču.

Sredinom prvog dijela vidjeli smo prve dvije dobre šanse za domaće, ali je Kevin Trapp odličnim odbranama spriječio najveće zvijezde Napolija, Khvichu Kvaratshkheliju i Victora Osimhena da u 16. i 19. minuti postignu gol.

Kada se činilo da u prvom dijelu nećemo vidjeti pogotke, u drugoj minuti nadoknade Osimhen nastavlja sjajnu seriju i glavom donosi prednost Nebeskoplavima na odmoru.

Ako je bilo ikakvih dilema do tog trenutka, Osimhen ih je otklonio u 53. minuti. Giovanni Di Lorenzo ga je spojio s golom, a sjajni napadač postiže gol u praznu mrežu Nijemaca.

U 62. minuti Djibril Sow startuje nad Piotrom Zielinskim u kaznenom prostoru, a sudija pokazuje na penal. Poljak je sam preuzeo odgovornost i pogodio za 3:0.

Do kraja utakmice Napoli je lako čuvao i sačuvao visoku prednost za veliki uspjeh i plasman među osam najboljih ekipa Evrope.

Tu se Napoli pridružio ekipama Real Madrida, Chelseaja, Manchester Cityja, Bayerna, Benfice, Milana i Intera i sigurno je da ima svoje šanse i u samoj završnici.