Četvrtak, 28 ožujka, 2024

NBA: Uvjerljiva pobjeda Lakersa u prvoj utakmici finala

Miami je pretrpio visok poraz u prvoj utakmici velikog NBA finala, ali puno gora vijest za fanove Heata je povreda jednog od ključnih igrača, Gorana Dragića.

Dragić je u prvom poluvremenu napustio teren zbog povrede lijeve noge i više se nije vraćao u igru. Prve prognoze su veoma pesimistične i sugerišu da bi finalna serija za sjajnog slovenačkog veterana mogla biti okončana…

Što se tiče utakmice, Miami je imao odlično otvaranje i nakon sedam minuta vodio sa 13 poena razlike (25:12). Međutim, Los Angeles Lakersi nakon toga prave seriju 21-5 i praktično uvode meč u jednosmjernu ulicu.

Tim iz Kalifornije ne samo da je preuzeo vodstvo, nego je dominirao do kraja susreta. Tokom treće četvrtine, u kojoj se povrijedio još jedan košarkaš Heata (Bam Adebayo, ali trebao bi biti spreman za narednu utakmicu), Lakersi su imali i prednost veću od 30 poena razlike (87:55).

U zadnjoj dionici Miami je tek uspio ublažiti poraz, meč je zaključen rezultatom 116:98 u korist prvaka Zapadne konferencije.

U pobjedničkom sastavu blistali su Anthony Davis (34 poena) i LeBron James (25 poena, 13 skokova), kod Heata je najbolji bio Jimmy Butler (23 poena).

Naredni susret finalne serije igra se u noći između petka i subote (3 sata ujutro po našem vremenu).