Petak, 29 ožujka, 2024

Nezaustavljiva Lana Pudar osvojila srebro na 100 metara delfin za juniorke!

Lana Pudar ne prestaje da briljira. Mostarka se okitila novom medaljom. Sada na Evropskom prvenstvu za juniorke u Bukureštu, Pudar je osvojila srebro u disciplini 100 metara delfin. Najboljoj bh. plivači odbrana titule izbjegla je za svega tri stotinke.

U ludoj završnici Lana Pudar isplivala je dionicu 100 metara delfin za 57.88 i osvojila drugo mjesto. Pudar je imala prednost od starta utrke, ali je na kraju Belgijanka Roos Vanotterdijak ubrazala u posljednju dionicu od 25 metara i slavila ispred Lane za svega tri stotinke (57:85). Bronza ide u Švicarsku za Juliu Ullmann (59.39).

16-godišnjakinja je prošle godine osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu za juniorke u disciplini 200 metara delfin, nakon čega je bila srebrena u istoj disciplini na 50 metara, a kruna takmičenja došla je 11. jula 2021. godine kada je postala prvakinja na 100 metara delfin.

Mlada Mostarka je na nedavno završenim Mediteranskim igrama osvojila dva zlata, na 100 i 200 metara delfin, a u istoj disciplini na 50 metara zauzela je peto mjesto.