Petak, 19 travnja, 2024

Novak Đoković postavio je novi rekord po broju uzastopnih pobjeda na Australian Openu

Srbijanski tenisač Novak Đoković postavio je novi rekord po broju uzastopnih pobjeda na Australian Openu i preko Tommyja Paula plasirao se u novo finale. Rezultat je bio 3:0, po setovima 7:5, 6:1 i 6:2.

Đoković je u karijeri igrao devet finala na Australian Openu i svih devet je pobijedio. U nedjelju će igrati svoje 10. i imati šansu da popravi rekord po broju trofeja na prvom Grand Slam turniru sezone.

Također, danas je postavio rekord jer je vezao 27 pobjeda na Australian Openu, pošto u svom “dvorištu” nije izgubio od davne 2018. godine.

Kada je u pitanju prvi set, vidjeli smo sve i svašta. Đoković je impresivnom igrom stigao do 5:1 i činilo se da će razbiti svog rivala, no Amerikanac se potpuno senzacionalno vratio na 5:5 i nadoknadio dva breaka.

Međutim, tada je “stao”. Đoković osvaja gem za 6:5, a onda pravi break u trenutku kada je Paul servirao za ostanak u prvom setu. Prvi dio igre završen je rezultatom 7:5.

Drugi set u potpunosti je pripao srbijanskom tenisaču. Identično kao i u prvom, došao je do vodstva od 5:1 uz dva breaka, ali ovoga puta nije imao problema da zaključi set rezultatom 6:1.

I treći set otvoren je na identičan način, Novak uz pomoć breaka dolazi do 5:0 i lako svoju prednost održava do kraja za pobjedu bez problema. Treći set završen je rezultatom 6:2.

Tako će Đoković za 10. titulu na Australian Openu igrati protiv Stefanosa Tsitsipasa u nedjelju ujutro. Odlični Grk savladao je Karena Hačanova rano jutros i želi se osvetiti Đokoviću za poraz u finalu Roland Garrosa nakon preokreta.