Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Novi kiks Liverpoola

Video sudac je imao pune ruke posla, dosudio je dva penala Brightonu i poništio dva gola Liverpoolu

Brighton je uz pomoć VAR-a došao do velikog boda protiv Liverpoola u 10. kolu Premier lige, a da je kojim slučajem Maupay realizirao penal u prvom dijelu, sad bi slavili veliku pobjedu protiv aktualnog prvaka, ovako je završilo 1:1.

Aktualni engleski prvak opasno je živio na današnjoj utakmici, a gosti su najveću priliku propustili u 22. minuti prvog poluvremena. Mladi Neco Williams planirao je dohvatiti loptu, ali umjesto je dohvatio Brightonovog napadača Connollyja pa sudac nije imao drugog izbora, nego pokazati na bijelu točku. Neil Maupay stao je na megdan Alissonu Beckeru, međutim respekt prema golmanu učinio je svoje i veznjak domaćih promašio je cijeli gol.

Redsi su mogli mirnije spavati da je Mohamed Salah bio malo koncentriraniji, primio je loptu u šesnaestercu u 34. minuti, uočio da je Ryan izašao s crte i hladno ga prebacio, međutim slavlje je kratko trajalo jer je par minuta poslije VAR poništio gol zbog zaleđa. Do konca poluvremena nije bilo značajnijih prilika i na pauzu se otišlo u egalu bez golova.

Iako je opasno živio, Liverpool je stigao do prednosti u 62. minuti, Diogo Jota povukao je fantastičnu solo akciju, ušao u šesnaesterac, naciljao donji lijevi kut i precizno pogodio pokraj nemoćnog čuvara mreže Brightona. Domaćin je mogao poravnati rezultat u 75. minuti, March je odlično opalio iz slobodnog udarca, međutim golman prvaka Engleske bio je spreman na to.

U 84. minuti susreta činilo se kako je Sadio Mane zaključio posao, poslije slobodnog udarca glavom je opalio u donji lijevi Ryanov kut i proparao mrežu, međutim ponovo se javio VAR i poništio mu gol zbog zaleđa.

U sudačkoj nadoknadi Liverpool je stigla kazna, Danny Welbeck bio je u jednoj gužvi u šesnaestercu u sučevom vremenu, činilo se kako je obrana Redsa čisto odnijela loptu, ponovo se javio VAR, a sudac je poslije konzultacije s video sucem pokazao na točku za domaćina. Pascal Gross bio je siguran za velikih 1:1 Brightona.