Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Oproštaj Marina Čilića od Roland-Garrosa, Thiem očekivano ide dalje

Marin Čilić nije imao sreće sa ždrijebom u Parizu. Odmah je to bilo jasno, a potvrdilo se i na terenu gdje je upisao poraz od Dominica Thiema u tri seta…

Hrvatski muški tenis ostao je bez predstavnika u singlu u glavnom ždrijebu Roland-Garrosa. Nakon što je ispao Borna Ćorić od Norberta Gombosa posve neočekivano, Marin Čilić je ipak očekivano završio put protiv Dominica Thiema.

Austrijanac je jedan od glavnih favorita za osvajanje Roland-Garrosa ove godine, svakako uz Novaka Đokovića i Rafaela Nadala dok je Marin daleko od svojih najboljih dana. Forma se zagubila i već dugo nikako je ne može pronaći i tek sporadično odigra na tragu onih svojih najboljih mečeva.

Thiem je ovdje bio veliki favorit i takvo što je potvrdio na terenu. U ključnim trenucima za razliku od Marina vrlo malo je griješio i to je na kraju i presudilo.

Prvi set odlučen je u samoj završnici. Tu je Thiem došao do breaka i poveo s 5:4 da bi na servisu za set ušao u probleme i Marinu pružio 0:40. Imao je Marin tu lijepu priliku, ali nije je iskoristio, loše je reagirao te se Thiem spasio i uzeo set sa 6:4.

Taj zamah iskoristio je i kako bi nastavio u istom ritmu i u drugom setu, odmah je napravio break i Marin se od početka seta našao u minusu. Imao je Thiem 0:40 kod 3:1, nije to iskoristio, ali zato je kod 5:3 napravio dupli break i riješio pitanje pobjednika.

U trećem setu Čilić je dobro krenuo, odmah je stigao do breaka i poveo s 2:0, ali nije nastavio u tom ritmu. Thiem je nanizao pet gemova zaredom, napravio preokret te mirno priveo meč kraju.

Austrijanac je tako izborio drugo kolo bez previše problema. Čilić je dosta toga poklonio, primjerice imao je 43 neprisiljene pogreške dok je Thiem imao tek 21, realizirao je tek dvije od sedam break lopti, a Thiem njih šest od 13.

U drugom kolu Thiema očekuje dvoboj protiv Jacka Socka koji je u tri seta bio bolji od sunarodnjaka Reillyja Opelke.