Petak, 29 ožujka, 2024

Osijek u sudačkoj nadoknadi do tri boda protiv Gorice

U susretu 6. kola Prve HNL Osijek je na stadionu Gradski vrt svladao Goricu sa 2-1 (1-0).

Poveo je Osijek golom Miereza iz kaznenog udarca u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena, na 1-1 poravnao je Lovrić u 84. minuti, no u sedmoj minuti nadoknade Grgić je pogodio za pobjedu domaćih.

Osijek je do kaznenog udarca došao nakon nespretne reakcije braniča gostiju Doke kojega je u duelu s Mierezom lopta pogodila u ruku. Argentinski je napadač bio siguran izvođač najstrože kazne za prednost domaćih.

Kada je Doka u 72. minuti prestrogo dobio i drugi žuti karton te je bio isključen Osijek je bio u dobitnoj situaciji, imao je i rezultatsku i brojčanu prednost. No, u 84. minuti kardinalno je pogriješio veznjak domaćih Ndockyt koji je odigrao krtku loptu prema svojoj zadnjoj liniji, to dodavanje presjekao je Delfi te dodao do Lovrića koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora izjednačio na 1-1.

U samoj završnici utakmice Osijek je odigrao dobru akciju nakon koje je Bohar uputio prizemni udarac sa 15 metara koji je Kahlina uspio odbiti, ali na odbijanac je natrčao Grgić i osigurao vrijedna tri boda.

Osijek je sada treći sa 10 bodova, tri manje od prvog Dinama i druge Gorice, a tri više od četvrtog Hajduka i petog Varaždina.

Najnovije vijesti

Barcelona nadigrala Napoli i prošla u četvrtfinale

Nogometaši Barcelone plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Napolija....