Petak, 29 ožujka, 2024

Po tri gola Juliša i Yazicija za torpediranje Celtica i Milana

U skupini H Europske lige visoke gostujuće pobjede upisali su praška Sparta kod Celtica i Lille kod Milana…

Skupina H

Celtic – Sparta Prag 1:4

Praška Sparta stigla je do prve pobjede u skupini H i vratila se u igru dok Celtic ostaje na samom dnu ljestvice sa samo jednim bodom. Celtic je u krizi, imao je lošijih rezultata i nastupa i u prvenstvu, ali ovo je baš potop za Škote.

Raspucan je bio Lukaš Juliš koji je postigao hat-trick, a već do odmora zabio je dva gola. Celtic je smanjio preko Leigha Griffithsa sredinom drugog poluvremena, ali gosti su u nastavku susreta iz kontranapada kaznili domaćina i novim golom Juliša te još jednim Ladislava Krejčija stigli su do pobjede 4:1.

Milan – Lille 0:3

Iznenađenje u Milanu! Prvi poraz u svim natjecanjima ove sezone upisao je Milan kojeg je Lille visoko svladao s 3:0. Lille ima vrlo dobru momčad i nije bio veliki autsajder, ali malo tko je očekivao baš ovakvu pobjedu.

Junak Lillea bio je Yusuf Yazici koji je postigao sva tri pogotka za goste. Prvi pogodak zabio je iz kaznenog udarca nakon što je penal skrivio nepotrebno Romagnoli. Kod drugog gola kumovao je lošom intervencijom Donnarumma, a treći je stigao već u 58. minuti iz kontranapada.

Kod Milana Ante Rebić ušao je četiri minute kasnije umjesto Zlatana Ibrahimovića, a kod gostiju Domagoj Bradarić odigrao je cijelu utakmicu.

Najnovije vijesti

Barcelona nadigrala Napoli i prošla u četvrtfinale

Nogometaši Barcelone plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Napolija....