Petak, 29 ožujka, 2024

Pobjeda Virtusa, dobra partija Alibegovića

Virtus Bologna ostvarila je ubljedjivu pobjedu na gostovanju kod Antwerp Giantsa (76:95) u petom kolu Eurocupa, a dobru partiju pružio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Alibegović.

Gosti su otvorili utakmicu serijom od 0:8 i tako do kraja susreta nisu ispuštali prednost. U prvoj dionici imali su i +12, ali su ušli u drugu četvrtinu sa četiri poena “viška”. U nastavku prednost je rasla, a u četvrtom periodu došli su do 23 poena prednosti, da bi sa 19 završili susret (76:95).

Alibegović je pružio dobru partiju i za skoro 20 minuta na parketu ubacio je 12 poena, a tome je dodao tri skoka i dvije asistencije. Adams je predvodio Virtus Bolognu do trijumfa sa 24 poena, četiri skoka i tri asistencije, dok je Abass dodao 15. U poraženoj ekipi najefikasniji bio je Smith sa 16 poena.