Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Pospisil bolji od Auger-Aliassimea u kanadskom dvoboju, Anderson iznenadio Carreno-Bustu

Drugo kolo ATP turnira u Beču donijelo je dva iznenađenja. Tenisači velikih imena, ali niskih ATP rankinga Kevin Anderson i Vasek Pospisil su izbacili igrače iz Top 25 na ATP ljestvici…

Svoj nastup u drugom kolu ATP turnira u Beču završio je Felix Auger-Aliassime. Kanađanin je poražen u dva seta protiv svog sunarodnjaka, kvalifikanta Vaseka Pospisila. Pospisil jeo ba seta dobio identičnim rezultatom, sa 7:5.

Uz Aliassimea, dosta rano je ispao i Pablo Carreno-Busta. On je poražen od Južnoafrikanca Kevina Andersona koji je u dosta dobroj formi pa je nakon 7:5 u prvom setu poprilično lako deklasirao Španjolca sa 6:1 u drugom setu za sat i 24 minute igre.

Jannik Sinner je dobio pozivnicu za turnir koju koristi jako dobro te je izborio četvrtfinale protiv 27. igrača svijeta, Caspera Ruuda. Talijan je Norvežanina svladao za sat i 47 minuta rezultatom 7:6 i 6:3.

Vrlo su uvjerljivi bili visoki nositelji Stefanos Tsitsipas i Daniil Medvedev. Medvedev je prepustio samo četiri gema Jasonu Jungu, dok je Tsitsipas imao teži posao protiv Jan-Lennarda Struffa kojeg je okrenuo sa 6:3 i 6:4 nakon 7:6 za Nijemca u prvom setu.