Petak, 29 ožujka, 2024

PSG razbio Lyon i preuzeo vrh tabele

Danas završeno 30. kolo francuske Ligue 1 dobilo je zanimljiv prevrat.

Lille je propustio u domaćem ogledu protiv fenjeraša Nimesa potvrditi svoju prednost na ljestvici francuske lige, no doživjeli su iznenađujući poraz 1:2. To su iskoristili nogometaši Pochettinova PSG-a, aktualni doprvaci Europe koji su gostovali kod trećeplasiranog Lyona.

Ondje gdje bi svi očekivali dramatičan i napet, neizvjestan susret, Mbappe i ekipa pobrinuli su se da ga ne bude. Oni su u gostima ‘oduvali’ polufinalista prošlogodišnje Lige prvaka 2:4, iako rezultat ne otkriva koliko su gosti bili dominantni.

Domaćina je načeo najbolji strijelac francuske lige, Kylian Mbappe u 15. minuti, a njegov pogodak lijevom nogom pogledaj OVDJE.

Zatim je sjajno iz voleja, iz Lyonova kaznenog prostora poentirao Danilo, a njegov gol pogledaj OVDJE.

S tih 2:0 otišlo se na predah, ali predaha za Lyon nije bilo niti početkom nastavka. U 47. minuti Angel di Maria izvodio je slobodan udarac, no njegov ubačaj pretvorio se u šut obzirom da loptu nitko nije dotaknuo te je prevarila vratara domaćina i na semaforu je pisalo 0:3. Konfuzan Di Marijin gol-ubačaj pogledaj OVDJE.

Nešto kasnije, u 52. minuti Veratti je s polovice Parižana sjajno ugledao Mbappea koji je krenuo u kontru i na koncu pretrčavši pola terena sjajno zabio pored nemoćnog vratara Lopesa. Njegov trk i drugi gol na susretu pogledaj OVDJE.

Gosti su na to odlučili pokazati znakove života. Deset minuta kasnije, za smanjenje vodstva Parižana na 1:4 zabio je Slimani (62′) koji je ušao u igru umjesto Depayja šest minuta ranije. Igrač domaće momčadi naciljao je s 20ak metara i pucao precizno, neobranjivo za Keylora Navasa, a gol pogledaj OVDJE.

Zabili su još jedan pogodak igrači Lyona, ali bilo je puno prekasno za bilo kakve snove. Cornet je bio strijelac, 81. minuta, a njegov gol pogledaj OVDJE.

S nova tri boda, PSG je iskoristio današnji kiks Lillea te su Pochettinovi momci potpuno zasluženo preuzeli vrh francuske lige.

Najnovije vijesti

Barcelona nadigrala Napoli i prošla u četvrtfinale

Nogometaši Barcelone plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Napolija....