Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Rangersi pobjedom protiv Celtica pobjegli na 19 bodova prednosti

U 22. kolu škotskog prvenstva vodeći Rangersi ugostili su Celtic i slavili s 1:0. S ova tri boda Rangersi su pobjegli na velikih 19 bodova razlike…

Teško je zamisliti da Rangersi mogu ispustiti ovu ogromnu bodovnu prednost koju imaju nad Celticom. Nakon pobjede protiv Celtica ona iznosi čak 19 bodova i bez obzira što Celtic ima tri utakmice manje, teško je za vjerovati da Gerrardova momčad može ovo prokockati.

Ovdje je i Celtic sam pomogao Rangersima da dođu do pobjede. Crveni karton, a zatim i autogol, promašene prilike, Rangersi su uzeli poklone koje je Celtic donio.

U prvom poluvremenu Celtic je nekako bio bliži vodstvu, lijepe prilike imali su Odsonne Edouard i Leigh Griffiths, ali na odmoru je ipak stajalo 0:0.

U nastavku susreta nije se dugo čekalo na prijelomni trenutak. U 62. minuti Nir Biton s leđa je s obje ruke zaustavio Alfreda Morelosa koji je krenuo prema golu i zaradio je isključenje. Celticova klupa tvrdila je kako to nije za crveni karton jer je Kris Ajer s druge strane imao šanse dostići Morelosa, ali promjene odluke nije bilo.

Osam minuta kasnije priči je kraj. Nakon kornera lopta pogađa McGregora od kojeg se odbija u mrežu i Rangersi dolaze do pobjede.