Petak, 29 ožujka, 2024

Real se u finišu vratio iz ponora protiv Borussije M’gladbach, City slavio u Marseilleu

Nogometaši Borussije M’gladbach i Real Madrida remizirali su 2:2 u okviru 2. kola grupe B Lige prvaka.
Španski prvak je dobro ušao u susret, imao je više od igre i napadao je, ali u 33. minuti Borussia je povela. Plea je fenomenalno proigrao Thurama, a mladi Francuz je vješto matirao Courtoisa za 1:0.

Isti igrač je u 59. minuti po drugi put zatresao mrežu Kraljeva nakon jedne odbijene lopte na koju je natrčao.

Real je do kraja ipak uspio da se vrati iz ponora. Smanjio je efektnim golom Benzeme u 87. minuti, a u trećoj minuti sudijske nadoknade Casemiro je glavom pogodio za 2:2 i na kraju stigao do vrijednog boda.

U grupi C Manchester City je opravdao ulogu favorita protiv Marseillea i pogocima Ferrana Torresa u 18., Gundogana u 76. i Sterlinga u 81. minuti stigao je do sigurnog trijumfa 0:3 i šestog boda u grupi.

U drugom meču Porto je na svom terenu nadigrao Olympiakos sa 2:0, a golove su postigli Vieira u 11. i Sergio Oliveira u 85. minuti meča.