Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Real srušio Barcelonu na Camp Nou

Prvi ovosezonski El Clasico donio je tri gola. Na krcatom Nou Campu Real Madrid je s 1:2 pobijedio Barcelonu.

Detalji koji su prelomili utakmicu desili su se u prvih pola sata susreta. Promašaj Dest u 25. minuti, te čarolija Alabe iz 32. minute.

Sedam minuta kanije stiže kazna, poslije brze akcije lopta dolazi do Alabe koji šutira precizno sa ivice kaznenog prostora i pogađa pod samu prečku.

Dobro je ušla Barcelona i u drugo poluvrijeme, odmah se u šansi našao Coutinho, ali je izblokiran. U 49. minuti je šutirao Fati, ali preko gola.

U 72. minuti je izglednu priliku imao Benzema nakon dodavanja Mendyja, ali se spetljao i traljavo šutirao. U sudijskoj nadoknadi smo vidjeli velika uzbuđenja. U 93. minuti rezervista Asensio bježi odbrani Barcelone, njegov šut brani Ter Stegen, ali na loptu natrčava Vazquez i trese mrežu za 0:2!

Barcelona u posljednjoj minuti uspijeva da ublaži rezultat preko Aguera, koji za 1:2 pogađa u 97. minuti. Vremena da pokušaju stići do poravnanja za Katalonce nije bilo.