Petak, 29 ožujka, 2024

Rukometaši Zagreba poraženi u Norveškoj

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb poraženi u 05. kolu EHF Lige prvaka na gostovanju u Elverumu, gdje ih je istoimeni norveški prvak svladao rezultatom 30:25 (15:10).

U dvoboju s izravnim konkurentom za plasman u eliminacijski dio natjecanja, hrvatski su rukometni prvaci nadigrani već u prvom poluvremenu, a pet pogodaka zaostatka iz tog perioda igre, nažalost, nisu uspjeli nadoknaditi u nastavku.

Zagrebaši su igrali ravnopravno s domaćinima u uvodnih dvadesetak minuta utakmice, ali tada su se rukometaši Elveruma brzom tranzicijom i mnoštvom lakih golova iz kontri i polukontri odvojili na prednost od pet pogodaka (15:10) koju su uspješno sačuvali do konca susreta.

Najbolji hrvatski rukometaši tako su i nakon pet odigranih susreta ostali na jednom osvojenom bodu, a taj su osvojili upravo protiv Elveruma prije tri tjedna u Zagrebu.

U redovima pobjednika čak su četvorica igrača postigla po pet pogodaka (PettersenGrondahlJohanssonHeldal), dok je najbolji pojedinac u domaćim redovima s čak 16 obrana bio vratar Emil Imsgard.

Kod naših Zagrebaša pet je golova postigao Davor Ćavar, četiri Filip Vistorop, a po tri Marin ŠipićSandro Obranović i Csaba Leimeter.

Dino Slavić upisao je šest, a Matej Mandić jednu obranu.