Petak, 29 ožujka, 2024

Sarajevo s pola snage do trijumfa u Lukavcu: Bordo tim u osmini finala Kupa BiH

Nogometaši Sarajeva su u potpunosti opravdali ulogu favorita u Lukavcu, te na stadionu Jošik sa visokih 4:0 savladali ekipu Radničkog u šestanestinifinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Meč je bio riješen već nakon prvih nekoliko minuta. U prvoj je Sarajevo u vodstvo doveo Haris Handžić, da bi u 3. minuti na 2:0 povisio Anel Hebibović.

Tada se već vidjelo u kojem će smjeru ova utakmica ići, a raspoloženi Hebibović u 20. minuti pogađa za velikih 3:0.

Treba napomenuti da su domaći pet minuta ranije tražili jedanaesterac nakon što je srušen jedan njihov fudbaler, ali sudija Sabrija Topalović nije odlučio pokazati na kreč.

U 26. minuti Kasumović šutira malo preko gola Sarajeva, koje desetak minuta poslije preko Amara Rahmanovića dolaze i do četvrtog gola i vodstva od 0:4.

Sami finiš prvog dijela donosi i pogodak Radničkog, koji je nakon dugih konsultacija arbitra Topalovića s pomoćnicima ipak poništen.

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja, Sarajevo je rutinski odradilo posao i privelo meč kraju.

Halilagić je u 52. minuti zaprijetio Džafiću iz slobodnjaka, a na drugoj strani je šutirao Mustedanagić, ali bezuspješno.

U 60. minuti je do svog drugog gola mogao Handžić, ali iskusni napadač Sarajeva je bio neprecizan.

Do kraja nisu viđena veća uzbuđenja i završilo je ubjedljivom pobjedom Sarajeva od 4:0.

Sarajevo će u osmini finala Kupa BiH gostovati Krupi na Vrbasu.

Sa utakmice Radnički - Sarajevo 0:4 - undefined