Četvrtak, 28 ožujka, 2024

SERIE A: Milan startao pobjedom

ogometaši Milana su i u novoj sezoni nastavili tamo gdje su stali krajem prošle kad su u nastavku uhvatili ritam i bili jedna od najboljih momčadi Serie A u 2020. godini. Milan je na svom San Siru pred nešto gledatelja rutinski svladao Bolognu.

Briljirao je Zlatan Ibrahimović koji je na startu sezone u ubojitoj formi i već broji tri gola u susretima Europske lige i Serie A. Upravo je Šveđanin doveo Milan u vodstvo u 35. minuti, a asistirao mu je sjajni Theo Hernandez.

Hernandez je jako dobro zavrnuo loptu, a na vrhu peterca je Ibrahimović bio najviši u skoku i bez problema glavom trese mrežu za 1:0 koji na semaforu svijetle i na poluvremenu jer nakon gola pravih šansi nije bilo.

Već na startu drugog dijela je 2:0. Ismael Bennacer je pao na rubu 16 metara, sudac je nakon VAR provjere ocijenio da ima elemenata za kazneni udarac i pokazao je na bijelu točku. Neuništivi Šveđanin je uzeo loptu u svoje ruke i sigurno zakucao loptu u mrežu.

Prijetit će još Milan, a u posljednjih desetak minuta se napokon razmahala ekipa Siniše Mihajlovića koja je pokazala nekoliko dobrih prilika, ali je goste u 88. presjekao drugi žuti karton Mitchella Dijksa koji je zaustavio dobar ritam i ostavio Bolognu bez golova.

Ante Rebić je dobio priliku i svih 90 minuta na lijevom krilu Milana, ali se nije pretjerano iskazao u pobjedi. Bio je aktivan i imao je pokušaja i driblinga, ali i dosta izgubljenih lopti te krivih dodavanja.