Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Sjajna Cibona srušila Partizan usred Beograda!

Košarkaši Cibone upisali su prvu abaligašku pobjedu pod novim trenerom Vladimirom Jovanovićem, i to kakvu. Cibona je u produžetku slavila protiv Partizana usred Beograda, nakon produžetka s 90:87…

Fantastična utakmica, sjajna šuterska večer Tonija Nakića i mnogo borbe te malo sreće i pametnijih odluka u završnici. Recept je to bio za Cibonu koja je iskoristila jako loš moment u formi Partizana da načini najveće iznenađenje kola i svlada domaćina usred Beograda.

Cibona je krenula hrabro i držala se i na samom početku, a onda velikom serijom početkom druge dionice odlazi i na najvećih 11 razlike vođena sjajnim Nakićem koji je u prvom dijelu zabio četiri trice. No, niz loših odluka i pad igre daju priliku Partizanu za povratak i domaćin to koristi za 36:35 na poluvremenu u korist Cibone.

Treća četvrtina protječe u egalu, ali i pravoj kanonadi iza linije trice gdje Nakić, Roko Prkačin i Igor Marić vode s jedne, a sjajni mladi Uroš Trifunović s druge strane i Partizan nakon 30 minuta ima pola koša prednosti. U posljednjoj dionici uglavnom vodi Partizan i u posljednje dvije minute se ulazi sa 78:74 za domaćina.

No, tad Radovčić polaže uz prekršaj, a Planinić hvata promašeno bacanje i sam nakon prekršaja zabija jedno od dva te je samo pola koša na ulasku u zadnju minutu. Ognjen Jaramaz je zabio dva bacanja za 80:77 13 sekundi do kraja, a u zadnjem napadu sjajni Nakić gađa još jednu tricu za produžetak.

U dodanom vremenu se Cibona ipak mnogo bolje snašla i u završnicu je ušla s prednosti koju nije ispustila usprkos lošim odlukama, a čovjek odluke bio je Mateo Drežnjak koji je pospremio tri od četiri ključna bacanja za 90:87 pobjedu.

Prvo je to slavlje za Vladimira Jovanovića na klupi Cibone u ABA ligi i sedma pobjeda Cibone ukupno, a do pobjede su ju vodili Nakić i Prkačin s po 23 poena. Nakić je zabio čak sedam trica iz deset pokušaja. Kod Partizana je 20 ubacio Trifunović.

Velika je ovo pobjeda i skok za Cibonu koja se odjednom iz borbe za ostanak otisnula prema sredini ljestvice.