Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Southampton na vrhu Premier lige

Ekipa Southamptona pobijedila je večeras na St. Mary’su ekipu Newcastlea sa 2:0 i barem na jedan dan je preuzela vrh Premiershipa.

Southampton na vrhu Premiershipa
Foto – EPA

Ova sezona u najjačem rangu engleskog fudbala za sada je veoma izjednačena. Mala je bodovna razlika između timova, a od večeras je barem na jednu noć Southampton na vrhu tabele.

Che Adams je već u sedmoj minuti doveo domaće u prednost golom za 1:0. Ovaj rezultat se na semaforu zadržao sve do samog finiša kada ipak domaći završavaju posao.

Armstrong je u 82. minuti završio priču pogotkom za 2:0 i Sveci su stigli do pobjede koja im je donijela prvo mjesto sa 16 bodova.