Petak, 29 ožujka, 2024

Težak poraz Bešiktaša, Pjaniću asistencija

Nogometaši Bešiktaša doživjeli su novi poraz u Ligi prvaka, ovoga puta od Sportinga rezultatom 1:4 u Istanbulu, a bosanskohercegovački rperezentativac Miralem Pjanić upisao je asistenciju.

Bh. vezista se vratio na teren nakon povrede bedra koju je doživio u turskoj Superligi protiv Altaya, ali se uspješno oporavio i večeras je pokazao koliko može biti bitan za turski tim.

Sporting, koji je s ulogom favorita stigao u Istanbul, poveo je u 15. minuti golom Sebastiana Coatesa nakon kornera.

Ipak, odgovor stiže na isti način samo devet minuta kasnije. Pjanić je savršeno izveo korner, a glavom pogađa Cyle Larin. Video gola možete pogledati OVDJE!

No, tu nije bio kraj golovima nakon kornera. Stoper gostiju Coates postiže novi gol glavom u 27. minuti, da bi Pablo Sarabia u 44. minuti sa bijele tačke ovjerio put Portugalaca ka trijumfu.

Sjajno prvo poluvrijeme zaključeno je poništenim golom Alexa Teixeire. Brazilac je postigao fenomenalan pogodak i konkurirao bi za gol sezone, ali je on poništen zbog minimalnog ofsajda.

Drugo poluvrijeme bilo je neuporedivo manje interesantno.

Ipak, bilo je prilika i žestoke igre s obje strane, pa je tako sudija Slavko Vinčič imao pune ruke posla.

U dva navrata je slovenački arbitar gledao VAR, ali nije dosudio penal za domaće. Igrao se 72. minut kada je Paulinho mogao zapečatiti sudbinu turskog tima, ali je uzdrmao prečku silovitim udarcem.

Ipak, Paulinho je dočekao pogodak u finišu. U 89. minuti mu se odbila lopta na lijevu nogu, a onda je van kaznenog prostora uputio prelijep udarac i postigao gol.

To je bio i konačan rezultat susreta tako da je Sporting došao do prvih bodova ove sezone, dok je s druge strane Bešiktaš i dalje bez boda s tri vezana poraza.