Petak, 19 travnja, 2024

Težak poraz bugojanske Iskre u Vogošći

Rukometaši Vogošće večeras su u okviru 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u dvorani “Amel Bečković” u Vogošći savladali Iskru rezultatom 33:23 (17:8).

Popularni “Vogeri” su se rezultatski odlijepili od svog protivnika već u 6. minuti (5:2), kada su prvi put otišli na tri gola prednosti. Na isteku 12. minuta izabranici trenera Adema Bašića dolaze do pet golova viška (9:4) nakon što je pogodio Elis Memić. Na odmor se otišlo pri rezultatu 17:8 za Vogošću i pobjednik se mogao naslutiti nakon prvog dijela.

U nastavku je viđena dobra partija sa obje strane, ali “Vogeri” nisu dozvolili da se Iskra vrati u meč. Na kraju pobjeda od deset golova razlike (33:23). Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Elis Memić i Šerif Baraković sa po pet pogodaka, dok se na drugoj strani istakao Benjamin Čičkušić sa sedam pogodaka.

Vogošča je u šest odigranih utakmica osvojila deset bodova. Tim Adema Bašića je bio slobodan u 5. kolu. S druge strane, rukometaši Iskre su bili slobodni u prvom kolu, a u šest odigranih utakmica osvojili su četiri boda.