Petak, 29 ožujka, 2024

Tsitsipas i Rubljov izborili polufinale, kraj za Bautistu Aguta

Poznati su polufinalisti turnira u Hamburgu. Drugi nositelj Stefanos Tsitsipas i peti nositelj Andrej Rubljov brane čast nositelja na ovom turniru…

Veliku bitku vodili su Casper Ruud i Ugo Humbert, a Ruud je odnio pobjedu u tri seta. Više od dva i pol sata trajao je meč, samo dva sata igrali su prva dva seta da bi u trećem Norvežanin ipak prelomio i s glatkih 6:1 izborio prolaz u polufinale.

Roberto Bautista Agut mučio se protiv Andreja Rubljova, nije pronalazio ritam, konstantno se vraćao iz minusa i na kraju je ipak izgubio. Rubljov je slavio u dva seta, u svakom setu je po tri puta uzimao servis protivniku.

U dva seta dalje je prošao Stefanos Tsitsipas protiv Dušana Lajovića. Lajović je bio potpuno u meću u prvom setu, propustio je tri break lopte, propustio i 5:3 u 13. igri i nakon svega toga glatko je izgubio drugi set sa 6:2.

Čileanac Cristian Garin prošao je u polufinale pobjedom u tri seta protiv Alexandera Bublika. Izgubio je prvi set, ali kasnije je ipak bio bolji i upisao je pobjedu.