Petak, 29 ožujka, 2024

Tuzla City nadigrao nogometaše Željezničara

Nogometaši Tuzla Cityja savladali su Željezničar u 21. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Tušanj rezultatom 2:0.

Željezničar je dobro otvorio susret i imao je dvije prilike u 5. i 7. minuti.

Najprije je Siniša Stevanović centrirao, lopta dolazi do Sinana Ramovića čiji udarac brani Azir Muminović, a potom je dvije minute kasnije Muminović loše reagovao, a Luka Juričić nije uspio pogoditi prazan gol sa svega sedam metara.

Ti promašaji su kažnjeni već u 9. minuti kada je Petar Mišić uspješno realizovao penal za vodstvo domaće ekipe rezultatom 1:0.

U 27. minuti Ramović je uposlio Juričića, no Muminović je ponovo sjajno intervenisao i spasio svoj gol.

Domaća ekipa je posljednja zaprijetila u prvom poluvremenu kada je u 40. minuti Goran Brkić centrirao iz slobodnog udarca, Vojo Ubiparip šutirao glavom, ali lopta odlazi malo pored gola Irfana Fejzića.

U drugom poluvremenu strateg domaće ekipe Husref Musemić je u potpunosti nadmudrio kolegu na suprotnoj strani Amara Osima, te je City mudrom igrom na sredini terena u potpunosti onemogućio goste da zaprijete opasnije njihovom golu.

U posljednjim trenucima utakmice Tuzla City je stigao do konačnih 2:0. Doffo je u 90+2. minuti sjajno progirao Makismovića koji je izašao sam ispred Fejzića i rutinski ga matirao za sigurnu pobjedu domaće ekipe.

Željezničar je pružio veoma lošu partiju i ostao je na 37 bodova, devet manje od prvoplasiranog Sarajeva i jedan manje od drugoplasiranog Širokog Brijega.

Tuzla City – Željezničar 2:0 (Mišić penal 9., Maksimović 90+2.)

Najnovije vijesti

Barcelona nadigrala Napoli i prošla u četvrtfinale

Nogometaši Barcelone plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Napolija....