Petak, 29 ožujka, 2024

WTA DUBAI: Martić ispala u 1.kolu

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u drugo kolo WTA turnira iz serije Masters 1000 u Dubaiju, uspješnija je sa 7-6 (2), 6-4 bila Francuskinja Kristina Mladenović nakon sat i 52 minute igre.

Bio je ovo šesti međusobni susret Martić i Mladenović i prva pobjeda francuske predstavnice.

Martić je u oba seta prva stizala do “breaka”, ali ni kod 3-1 u prvom niti kod 3-2 u drugom setu nije uspijevala potvrditi oduzeti servis suparnici. Veoma lošim gemom kod rezultata 5-5 u prvom setu, kada je napravila čak tri dvostruke servis pogreške, Martić je pala u zaostatak, samo da bi s nekoliko dobrih reterna uspjela napraviti “rebreak” i izboriti odlučujuću igru. Nažalost, u “tie-breaku” Martić nije bila konkurentna, Mladenović je povela s teško dostižnih 6-0 te potom realizirala treću od ukupno šest set-lopti.

Nakon što su razmijenile po “break” sredinom drugog seta, obje su igračice držale svoj servis do 5-4 za Mladenović. Martić je u 10. gem krenula s 30-0, no zatim je napravila četiri neprisiljene pogreške zaredom i tako izgubila meč.

Kasnije u ponedjeljak u prvom kolu Dubaija igrat će i Ana Konjuh, koja je bila uspješna u kvalifikacijama, a njezina suparnica bit će Amerikanka Amanda Anisimova.

Najnovije vijesti

Barcelona nadigrala Napoli i prošla u četvrtfinale

Nogometaši Barcelone plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Napolija....