Ponedjeljak, 30 siječnja, 2023

Yule najbolji u Kitzbuehelu za šestu pobjedu u karijeri

Švajcarski skijaš Daniel Yule slavio je u slalomu u Kitzbuehelu u okviru Svjetskog kupa. To je za njega šesta pobjeda u karijeri, a druga na austrijskoj stazi.

Iako je nakon prve vožnje završio kao sedmi, Švajcarac je odlično vozio drugu vožnju i uspio da trijumfuje.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić je u drugoj vožnji pokvario svoj plasman i tako završio na 25. poziciji.

Yule je najbolji u Kitzbuehelu bio i prije tri godine, a drugo mjesto zauzeo je Britanac Dave Ryding koji je sa 16. mjesta u prvoj vožnji stigao do druge pozicije na kraju i za pobjednikom je zaostajao 40 stotinki.

Samo stotinku sporiji od njega na kraju je bio Norvežanin Lucas Braathen, koji je osvojio treće mjesto. To mu je bilo dovoljno za preuzimanje vodstva u generalnom plasmanu slalomaša u Svjetskom kupu.

Nakon šest od predviđenih 10 slaloma Braathen ima 370 bodova, pet više od Kristoffersena. Na treće mjesto se probio Yule sa 334 boda.

U generalnom plasmanu Marco Odermatt ima 1186 bodova, a Kilde je nakon subotnje pobjede u spustu smanjio zaostatak za Švajcarcem na 225 bodova.

Sljedeće sedmice su na programu još četiri trke prije Svjetskog prvenstva.

Najnovije vijesti

Dortmund slavio na Bay Areni

Borussia Dortmund je na gostovanju u Leverkusenu u 18. kolu Bundeslige rezultatom 2:0 slavila protiv Bayera i tako dodatno...